Kontakt — Internationella kommittén

Bild: Österlind Lars

World Motorsport Council - Member
Österlind Lars
Lugnets Väg 3
18493 ÅKERSBERGA
Mobil: 070-5929617
Telefon Kvällstid: 08-54063747
lars.osterlind@swipnet.se

Bild: Swanér Bo

Land Speed Record Commission, World Council - Vice president
Swanér Bo
Österlånggatan 74 Lgh 1103
46135 TROLLHÄTTAN
Mobil: 070-5281191
Telefon Kvällstid: 0520-481190
boswaner@swipnet.se

Bild: Vestergren Johan

Homologation Regulations Commission
Vestergren Johan
Skolvägen 7
56892 SKILLINGARYD
Mobil: 070 77 37 948
1972jw@hotmail.se

Bild: Ellison Pierre

Rally Commission
Ellison Pierre
Kärrholmen Björkhagen
66193 SÄFFLE
Mobil: 070-3915662
pierre.ellison@sbf.se

Bild: Kottulinsky Åhlin Susanne

FIA-Women In Motorsport Commission
Kottulinsky Åhlin Susanne
Tynäsvägen 60
66342 HAMMARÖ
Mobil: 070-3991877
Telefon Kvällstid: 054-521908
susanne@kottulinsky.se

Bild: Lundqvist Viklund Christina

World Rally Championship Commission
Lundqvist Viklund Christina
Tomatvägen 9
65351 KARLSTAD
Telefon Dagtid: 054-102025
Telefon Kvällstid: 054-212651
christina@rallysweden.com

Bild: Edvall Lars

Electric and New Energy Championship Commission
Edvall Lars
Attundavägen 12 Lgh 1403
18339 TÄBY
Mobil: 070-5672111

Bild: Grenander Leif Bengt-Göran

Offroad commission
Grenander Leif Bengt-Göran
Ullstorp 620
27394 TOMELILLA
Mobil: 070-8305155
grenanders@telia.com

Bild: Hansen Kenneth

Drivers Commission
Hansen Kenneth
Västerbyvägen 19
533 32 GÖTENE
Mobil: 070-5906061
kenneth@hansen-motorsport.se

Bild: Hillebrink Hans-Erik

Historic Motor Sport Commission
Hillebrink Hans-Erik
Katsen 19
19341 SIGTUNA
Mobil: 070-6977974
hans.hillebrink@sbf.se

Bild: Johansson Conny William

Historic Technical Working Group
Johansson Conny William
Skogsvägen 44
61176 NÄVEKVARN
Mobil: 070-7273763
Telefon Kvällstid: 0155-50791
connywj6@gmail.com

Bild: Johansson Raymond

Cross Country Rally commission
Johansson Raymond
Lunden 465
47496 NÖSUND
Mobil: 073-3330151
Telefon Kvällstid: 0304-20898
info@jjracing.eu

Bild: Mislijevic Johnny

CIK-Karting Commission
Mislijevic Johnny
Ledgatan 2
28933 KNISLINGE
Mobil: 070-758 47 15
mislijevic@hotmail.com

Bild: Pettersson Lars

Dragracing commission - Vice President
Pettersson Lars
Lindövägen 29
63347 ESKILSTUNA
Mobil: 070-5937016
Telefon Kvällstid: 016-137016

Bild: Runbjörk Bo Olov

Circuit commission
Runbjörk Bo Olov
Vallgatan 6
33432 ANDERSTORP
Hem: 0371-17011
Mobil: 0706-766694
bo@frifall.nu

Säkerhetspartner

Minnesfonder

Samarbeten

  • Besegra Prostatacancern
  • Europcar
  • Swedish Motorsport Industry
  • SAAB Rescuebilar
  • Årets Bilsport
  • Finnlines